Smurto ir priekabiavimo (mobingo) atpažinimas ir prevencijos politikos formavimas

Mobingas – tai ilgalaikis, sistemingas psichologinis teroras, kurį asmuo arba grupė taiko dažniausiai kitam asmeniui. Tai socialinis reiškinys lemiantis neigiamas psichologines bei ekonomines pasekmes.

  • Kaip atpažinti mobingą?
  • Kokių veiksmų reikia imtis norint sustabdyti mobingą organizacijoje tuo gerinant bendrą psichologinę atmosferą ir didinant organizacijos veiklos efektyvumą?
  • Privalomas įmonėms/įstaigoms smurto ir priekabiavimo prevencijos politikos aprašas ir kaip jį parengti?

Apie visą tai išgirsite nuotoliniuose mokymuose vasario 19 dieną!

Mokymus ves Rasa Grigonienė.

Mokymų aprašas ir programa:

Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalis nustato darbdaviui pareigą imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą suteikti. Darbdaviai, be kita ko, organizuoja darbuotojams mokymus apie smurto ir priekabiavimo pavojus, prevencijos priemones, darbuotojų teises ir pareigas smurto ir priekabiavimo srityje.

Seminare per praktinius pavyzdžius analizuosime:

  1. Galimos smurto ir priekabiavimo formos, pagrindiniai jų bruožai.
  2. Smurto ir priekabiavimo atpažinimas, įrodinėjimas ir reagavimas.
  3. Mobingas: sąvoka, rūšys, priežastys. Situacijos, kurios nėra mobingas.
  4. Pranešimų apie smurtą ir priekabiavimą teikimo ir nagrinėjimo tvarka.
  5. Apie smurtą ir priekabiavimą pranešusių asmenų ir nukentėjusių asmenų apsaugos priemonės ir jiems teikiama pagalba.
  6. Darbdavio teisės, pareigos ir atsakomybė. Prevencinės priemonės.
  7. VDI rekomendacijų ir aktualios teismų praktikos apžvalga.
  8. Atsakymai į klausimus. Diskusijos.

Seminaro lektorė: Humanitarinių mokslų ir socialinių mokslų (teisės) magistrė Rasa Grigonienė. Ji 12 metų dėsto dokumentų valdymą, biuro vadybą, archyvistiką, darbo teisę Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje bei kitose aukštojo mokslo institucijose, yra parašiusi knygų minėtomis temomis. R. Grigonienė įvairiuose mokymo centruose ir įmonėse veda seminarus, rašo straipsnius, skaito pranešimus dokumentų valdymo, archyvų bei darbo santykių teisinio reguliavimo temomis. Dėstydama praktikams lektorė nesiekia nuodugniai išnagrinėti visų teorinių pagrindų, ji daugiau dėmesio skiria problemoms ir naujovėms.

Mokymai vyks vasario 19 dieną nuo 9 iki 14 valandos nuotoliniu būdu naudojant ZOOM programėlę.

Mokymų kaina 99 Eur.

Kiekvienam mokymų dalyviui įteiksime mokymų medžiagą, dalyvio sertifikatą bei priekabiavimo prevencijos politikos aprašą

Norėdami registruotis į seminarus mūsų elektroninėje svetainėje spustelkite mygtuką REGISTRUOTIS esantį dešinėje pusėje arba elektroniniu paštu registracija@ada-mokymai.lt atsiųskite savo įstaigos rekvizitus, dalyvio vardą, pavardę bei telefono numerį, jei ketinate registruotis kaip fizinis asmuo atsiųskite savo vardą pavardę ir telefono numerį. Išankstinė registracija yra privaloma.

Seminarą organizuoja:
ADMINISTRACIJOS DARBUOTOJŲ ASOCIACIJOS mokymų centras

Lektorė: Rasa Grigonienė
Data: Informacija ruošiama.
Kaina: 99 €